1. Elektrifikovaný
  2. Batériové elektrické

Objavte batériové elektrické modely

Prečo batériové elektrické modely?

Vďaka dlhoročným skúsenostiam v oblasti elektrifikovanej mobility prinášajú elektrické vozidlá Toyota nekompromisnú kombináciu sily, spoľahlivosti a výkonu. Pripojte sa k plne elektrickej budúcnosti.

Nabíjajte doma

Nabíjanie batériového elektrického vozidla Toyota pomocou dodaného kábla je bezpečné, praktické a jednoduché. Svoje vozidlo môžete nabíjať doma – po namontovaní nástennej nabíjačky na rýchle nabíjanie alebo z bežnej elektrickej zásuvky v domácnosti. Môžete tiež využívať rýchle nabíjanie na mnohých verejných nabíjacích miestach.

Výnimočný dojazd

Batériové elektrické vozidlá Toyota, napríklad Toyota bZ4X, dokážu prejsť na jedno plné nabitie viac ako 500 km*.
* Podľa cyklu WLTP. Dojazd závisí od zvolenej výbavy, pohonných jednotiek a miestnych jazdných podmienok.

8-ročná záruka

Naše čisto elektrické vozidlá vám prinesú pokoj na duši, pretože ich batéria bude mať aj po 8 rokoch prevádzky alebo po 160 000 najazdených kilometroch stále minimálne 70 % svojej pôvodnej kapacity.

Ako to funguje?

Batériové elektrické vozidlá, ktoré jazdia len na batérie, majú nulové emisie. Kliknite na animácie nižšie a zistite viac o tom, ako funguje táto technológia.

Jednoduché nabíjanie

Existuje niekoľko spôsobov, ako nabiť batériové elektrické vozidlo – od vášho domova alebo pracoviska až po verejné nabíjacie stanice.
Zistite viac

Kamkoľvek vás cesta zavedie

Batériové elektrické vozidlá Toyota čerpajú z takmer 25-ročných skúseností v oblasti elektrifikovanej mobility a sú skonštruované tak, aby zaisťovali vynikajúci dojazd. Na čele stojí Toyota bZ4X, s ktorou dokážete prejsť na jedno plné nabitie viac ako 500 km*. * Podľa cyklu WLTP. Dojazd závisí od zvolenej výbavy, pohonných jednotiek a miestnych jazdných podmienok.
Zistite viac o dojazde batériového elektrického vozidla

ČISTO elektrická budúcnosť

Batériové elektrické vozidlá Toyota stoja v čele prechodu na čisto elektrickú budúcnosť. Spoločnosť Toyota sa nesústredí len na nulové emisie, okrem toho chceme maximalizovať energetickú účinnosť počas celého životného cyklu vozidla. V rámci našej snahy o zníženie spotreby energie a množstva odpadu je možné uchovať komponenty a materiály používané v batériách pre opätovné použitie v budúcnosti. Zistite viac o záväzku spoločnosti Toyota voči životnému prostrediu.
Zistite viac

Za hranicou očakávaní, za hranicou nuly

Toto je začiatok novej, vzrušujúcej éry. Úplne nový modelový rad Toyota bZ prináša viac než len nulové emisie – cieľom je zlepšiť mobilitu pre každého. Predstavujeme nasledujúcu generáciu inovatívnych batériových elektrických vozidiel: jednoduché spojenie elegantného, moderného dizajnu a výnimočných schopností. S modelovým radom Toyota bZ obmedzíte svoj negatívny vplyv na planétu, vychutnáte si skvelý výkon a užijete si celý rad inovatívnych funkcií, ktoré sú na špičke vo svojej triede. Predstavujú ďalší krok v našom úsilí smerom k udržateľnej, čisto elektrickej spoločnosti.

Časté otázky

Všetko, čo potrebujete vedieť o batériových elektrických vozidlách, ich rozdieloch oproti iným typom áut a ešte viac.

Hlavným rozdielom medzi hybridným a batériovým elektrickým vozidlom je spôsob ich pohonu. Hybrid prepína medzi dvoma zdrojmi energie, zážihovým motorom a samonabíjacou hybridnou batériou, zatiaľ čo batériové elektrické vozidlo jazdí len na batériu. Čisto elektrické vozidlá nepoužívajú iné palivo než elektrinu a majú nulové emisie.

Moderné batériové elektrické vozidlá dokážu zájsť ďalej, než si možno myslíte. Najnovšia Toyota bZ4X dokáže prejsť na jedno nabitie viac ako 500 km.

Nabíjanie elektrického vozidla je jednoduché a praktické. Po namontovaní špeciálnej nástennej nabíjačky vo vašej domácnosti alebo vo vašom dvore budete môcť nabiť svoje elektrické vozidlo doplna už za päť hodín. Nabíjanie z elektrickej zásuvky v domácnosti pomocou kábla dodaného s vozidlom je taktiež úplne bezpečné. Nabíjať môžete v noci doma alebo cez deň v práci. V prípade rýchleho nabíjania na cestách je k dispozícii rozširujúca sa sieť rýchlonabíjačiek na rôznych miestach, napríklad na čerpacích staniciach na diaľniciach či parkoviskách supermarketov, kde môžete nabiť batériu a znova vyraziť už za 30 minút.

Batériové elektrické vozidlá vám môžu počas svojej životnosti ušetriť peniaze v mnohých ohľadoch. Okrem iného už nikdy nebudete musieť tankovať drahé palivo a vzhľadom na to, že elektromotory a batérie vyžadujú minimálnu údržbu, servis môže byť často lacnejší ako pri konvenčných vozidlách. Zároveň ide o investíciu do budúcna s ohľadom na sprísňujúce sa podmienky na vjazd do centier mnohých európskych miest, zľavnené parkovanie pre vozidlá s nulovými emisiami či rôzne vládne dotácie.

Naše batériové elektrické vozidlá sa môžu pochváliť rovnakou kvalitou, odolnosťou a spoľahlivosťou ako ktorákoľvek iná Toyota. Batérie sú skonštruované tak, aby vydržali počas celej životnosti vozidla a na každú sa vzťahuje záruka 10 rokov/160 000 km*, takže aj do budúcna si môžete užívať úplný pokoj. Keď batéria dosiahne koniec svojej životnosti, náš program spätného odberu zaistí, že sa s ňou bude zaobchádzať bezpečne a zodpovedne.

* Podľa toho, čo nastane skôr.