1. Elektrifikovaný
 2. Hybridné elektrické

PREČO HYBRIDNÝ ELEKTRICKÝ POHON?

Tankujte ako zvyčajne

Tankovanie hybridného vozidla je jednoduché. Svoju samonabíjaciu Toyotu Hybrid môžete natankovať benzín ako bežne na čerpacej stanici, rovnako ako v prípade bežného vozidla.

Neuveriteľný dojazd

Hybridné elektrické modely Toyota bezproblémovo kombinujú benzínový a elektrický pohon s cieľom optimalizovať dojazd a výkon. Jednoducho jazdite normálne.

Samonabíjanie

Hybridné vozidlá Toyota si pri brzdení a jazde na voľnobeh samé dobíjajú batérie, takže na rozdiel od batériových elektrických vozidiel sa nikdy nemusíte obávať o dojazd batérie.

Ako fungujú hybridné vozidlá?

Hybridy Toyota spájajú mnohé výhody konvenčných vozidiel s výhodami elektrických vozidiel na batérie. Spaľovací motor a elektromotor spolupracujú v jednom pokrokovom a vysoko integrovanom hnacom ústrojenstve. Motor zvyšuje výkon a zároveň funguje ako generátor, ktorý premieňa prebytočnú energiu na elektrický náboj, čím znižuje spotrebu paliva. Výsledkom je plynulá, efektívna a predovšetkým zábavná jazda. Ak chcete pochopiť viac, nižšie uvedené animácie ukazujú, ako fungujú naše hybridné elektrické vozidlá.
 • Tankovanie

  Natankujte nádrž benzínom na čerpacej stanici ako zvyčajne.

 • Elektrická jazda

  Batéria poháňa elektromotory, ktoré otáčajú kolesami a poháňajú vozidlo dopredu.

 • Bežná jazda

  The combustion engine boosts power and range over long distances while also charging the battery.

 • Rekuperačné brzdenie

  Keď brzdíte a vozidlo spomaľuje, energia, ktorá by sa pri tomto procese zvyčajne stratila, sa použije na dobitie batérie.

FAQS

Hybridy sú vybavené spaľovacím motorom a elektrickým pohonom. Tieto dva zdroje energie sa môžu podľa potreby kombinovať alebo používať samostatne.

Hybridy v niektorých jazdných scenároch, napríklad pri rozjazde a pri cestovnej rýchlosti do 50 km/h, fungujú výlučne na elektrický pohon. Keď sa batéria vybije, prebytočný výkon motora ju opäť nabije.

Hybridy Toyota sú vybavené priekopníckou technológiou samonabíjania. Automaticky dobíjajú batérie počas jazdy. Bez potreby dodatočného nabíjania sa nemusíte starať o dojazd ani o pripojenie k sieti.

Priekopnícka technológia batérií v hybride Toyota je skonštruovaná tak, aby vydržala počas celej životnosti vozidla. V skutočnosti sú niektoré mechanické prvky, ako napríklad spojka, alternátor a štartér, úplne odstránené, čo ešte viac znižuje riziko nepredvídaných nákladov v budúcnosti. A nielen to, na všetky komponenty elektrického hybridu vrátane batérie sa vzťahuje záruka Toyota 5 rokov/100 000 km* od nového vozidla. * Podľa toho, čo nastane skôr.

Existujú tri typy hybridných elektrických vozidiel: mild-hybridné vozidlá, normálne hybridy a plug-in hybridy. Mild Hybridy využívajú svoj elektromotor len ako doplnok k motoru počas zrýchľovania a jazdy - elektromotor nemôže poháňať vozidlo samostatne. Vo vozidle Toyota Hybrid si môžete užívať čisto elektrický pohon až na 80 % jázd v meste a pri cestovnej rýchlosti do 50 km/h. Plug-in hybridy fungujú rovnakým spôsobom ako hybridy, ale s batériou s vyššou kapacitou pre vyšší výkon a väčšiu schopnosť pohonu na čisto elektrický pohon.

ZÍSKAJTE VIAC ZO SVOJEJ ELEKTRIFIKOVANEJ TOYOTY


 • Online služby MyToyota

  Aplikácia MyToyota pre smartfóny vám pomôže vyťažiť z vašej hybridnej elektrickej Toyoty maximum - od kontroly stavu vozidla až po predvoľbu teploty v kabíne.


 • Toyota Kanzen

  Cieľom spoločnosti Toyota je, aby všetky aspekty používania vášho hybridného elektrického vozidla boli čo najplynulejšie a najpohodlnejšie. Toyota Kanzen urobí práve toto: jeden balík, ktorý obsahuje všetky dôležité prvky*, aby ste si mohli užívať všetky výhody elektrického vozidla s úplným pokojom.

  *Dostupnosť produktov sa môže líšiť v závislosti od krajiny a miestne ponuky sa môžu na jednotlivých trhoch líšiť. Zákazníkom odporúčame, aby sa informovali v miestnom stredisku Toyota.