1. Elektrifikovaný
 2. Nabíjanie

Nabíjanie vášho elektrifikovaného vozidla Toyota

Nabíjanie batérie vašej Toyoty je jednoduché, a to na cestách aj doma. K dispozícii je množstvo jednoduchých možností nabíjania.

Domáca nástenná nabíjačka

Ide o najbežnejšie nástenné nabíjačky, ktoré sa nachádzajú v garážach pri domoch, na príjazdových cestách a na mnohých parkoviskách pri kanceláriách. Tieto špecializované zariadenia nabíjajú vozidlo rýchlejšie ako elektrická zásuvka v domácnosti a mnohé poskytujú údaje o nabíjaní vášho elektromobilu.
Zistite viac o nástenných nabíjačkách

Domáce nabíjanie

Aj bez špecializovanej nástennej nabíjačky je stále možné elektromobil nabíjať z elektrickej zásuvky v domácnosti, aj keď nejde o odporúčané riešenie. Domáce nabíjanie je dokonale bezpečné, ale odporúčame, aby ste zásuvku nechali skontrolovať kvalifikovaným elektrikárom.

 

Rýchle nabíjanie

Rýchlonabíjacie stanice nájdete na verejných miestach – od čerpacích staníc na diaľniciach až po obchodné centrá a supermarkety.

 

Nájdite si správnu nabíjačku

Štýlové, bezpečné a pripravené na budúcnosť. Nástenné nabíjačky Toyota sú kvalitné a spoľahlivé, takže predstavujú dokonalý doplnok pre vašu plug-in hybridnú alebo čisto elektrickú Toyotu.
 • Základná nástenná nabíjačka

  Najlepšie riešenie pre majiteľov PHEV


  Maximálny výkon:
  22 kW
  Typ konektora: Typ 2
  Dĺžka kábla: 6 m
  Montáž: Vnútri alebo vonku
  Záruka: 3 roky

 • Nástenná nabíjačka s funkciou pripojenia

  Najlepšie riešenie pre ovládanie na diaľku

  Maximálny výkon: 22 kW
  Typ konektora: Typ 2
  Dĺžka kábla: 6 m
  Montáž: Vnútri alebo vonku
  Prístup: Zablokovanie/odblokovanie pomocou RFID
  Pripojenie: Wi-Fi alebo 4G
  Záruka: 3 roky

Príslušenstvo na nabíjanie

 • Nabíjací kábel

  Keď potrebujete nabíjať na cestách, tento kábel (dostupný s dĺžkou 5 m, 7,5 m alebo 10 m) vám poslúži na pripojenie vozidla k verejnej nabíjacej stanici.

 • Taška na uloženie kábla

  Táto praktická úložná taška udrží nabíjací kábel v dobrom stave a zabráni tomu, aby sa zamotal alebo vám zavadzal v batožinovom priestore.

S aplikáciou MyT máte všetko pod kontrolou

Aplikácia MyT pre smartfóny vám umožňuje bezproblémové ovládanie vašej Toyoty nech ste kdekoľvek – či už si chcete naplánovať časy nabíjania z pohodlia gauča alebo skontrolovať stav nabitia batérie počas nakupovania.

 • Kontrola úrovne nabitia batérie

  Pomocou telefónu môžete na diaľku sledovať úroveň nabitia batérie a spustiť nabíjanie.

 • Plánovanie nabíjania

  Vytvorte si plán nabíjania, a to buď podľa času spustenia – kedy sa začne nabíjanie – alebo podľa času odchodu – kedy chcete mať vozidlo úplne nabité – vozidlo sa automaticky začne nabíjať tak, aby sa bola batéria v čase odchodu plne nabitá.

 • Zobrazenie údajov o ceste

  Pozrite si analýzu vašej jazdy a zistite, kde prudké brzdenie alebo prudké zrýchlenie ovplyvnilo spotrebu vášho vozidla.

Kliknutím na jeden z odkazov nižšie si môžete aplikáciu stiahnuť ihneď.
app storegoogle store

Tipy na maximalizáciu dojazdu na elektrinu

 • Jazdite plynulo

  V prípade jazdy na elektrinu znamená miernejšie zošliapnutie plynového pedála väčší dojazd. Pri jazde „s ťažkou nohou“ sa môže batéria vášho elektromobilu vybíjať rýchlejšie. Hoci batériové elektrické vozidlá majú vysoký okamžitý krútiaci moment, jemné ovládanie plynového pedála maximalizuje dojazd vozidla.

 • Spomaľte

  Vždy, keď je to možné, snažte sa udržiavať rýchlosť pod 100 km/h, aby ste zvýšili elektrický dojazd. Podľa ministerstva energetiky sa pri znížení rýchlosti o 10 km/h spotrebuje o 14 % energie menej. Pre jemnejšie zrýchľovanie používajte režim Eco.

 • Maximalizujte rekuperačné brzdenie

  Pri využívaní funkcie rekuperačného brzdenia elektromobilu si budete môcť dlhšie užívať maximálny dojazd. Vo svojom aute povoľte nastavenie maximálnej rekuperácie, aby ste pri spomaľovaní získavali dodatočnú energiu späť do batérií vozidla.

 • Vykurovanie používajte s rozumom

  Pri využívaní kúrenia v batériovom elektrickom vozidle, najmä na plný výkon, sa môže vyčerpať energia batérie. V zime znížte teplotu a namiesto toho sa spoľahnite na vyhrievanie sedadiel a volantu, ktoré udržia príjemnú teplotu bez vybíjania batérie. Predhrievanie auta vopred počas nabíjania znamená, že počas jazdy nie je potrebné kúriť.